Analiza statystyk skanowania kodów QR

Analiza statystyk skanowania kodów QR

Data:   Zastosowanie

No dobrze, w końcu korzystasz z kodów QR w swojej kampanii reklamowej. Zamieszasz kod w kilku rodzajach ulotek reklamowych, które są następnie rozsyłane po całym kraju. Widzisz zwiększony ruch na stronie internetowej oraz wzrost zamówień. Pojawia się pytanie, czy jest to efekt użycia kodów? Do których miast dotarło najwięcej ulotek? Która wersja ulotki okazała się najciekawsza i była najczęściej skanowana?

Z pomocą przychodzą tu dynamiczne kody QR.

Dynamiczne kody QR to zaawansowane wersje tradycyjnych kodów QR, które pozwalają na edytowanie zawartości bez potrzeby zmiany samego kodu. Działają one poprzez przekierowywanie użytkownika na serwer, gdzie można aktualizować informacje docelowe. Dzięki temu można gromadzić różnorodne statystyki, takie jak liczba skanowań w czasie, lokalizacje geograficzne, czy rodzaje urządzeń używanych do skanowania. 

Analiza tych danych pozwala na precyzyjne monitorowanie skuteczności kampanii reklamowych i dostosowywanie ich w czasie rzeczywistym. Możliwość śledzenia lokalizacji skanów umożliwia lepsze targetowanie regionalne reklam. Dodatkowo, dane o urządzeniach skanujących pomagają zrozumieć preferencje technologiczne użytkowników. Takie statystyki pozwalają na optymalizację kosztów i zwiększenie zwrotu z inwestycji w kampanie reklamowe. 

Badanie statystyk skanowania dynamicznych kodów QR pozwala również na szybkie reagowanie na zmiany w zachowaniach konsumentów. Efektywniejsze badanie kampanii reklamowych to tylko jedna z wielu korzyści, jakie niesie za sobą gromadzenie tych danych. W końcu, dynamiczne kody QR otwierają drzwi do bardziej spersonalizowanego i interaktywnego marketingu.

Serwis QR Online oprócz generatora statycznych kodów QR różnego rodzaju, daje tez możliwość tworzenia kodów QR dynamicznych. W tym celu konieczne jest zalogowanie się do Konta Klienta.

Serwis DQR.pl dedykowany jest natomiast wyłącznie zastosowaniu dynamicznych kodów QR. Poza podstawowymi statystykami skanów, umożliwia tez lokalizację skanujących, oraz przeglądanie szczegółowych statystyk. Sprawdź już dziś jak wykorzystać tą technologie.
Wypróbuj konto przez 30 dni bezpłatnie

Zacznij dziś!

Skorzystanie z wersji testowej nie zobowiązuje do kontynuacji usługi płatnej. W każdym momencie możesz zrezygnować.